Kontakt Lenslerle Hayat: Yaz Geldi!!!
UV ve Kontakt Lensler

Vücudumuz zarar gören hücreleri onarma ve yenileme yeteneğine sahiptir.Fakat göz lensi bir istisnadır ve yenilenemez. Bu nedenle katarakt gibi problemler büyük oranda Uv ışınlarının gözlere verdiği zararlara bağlı olarak oluşur.

Gözlerinizi UV'nin zararlı etkisine karşı korumak TAM KORUMA İÇİN UV korumalı güneş gözlükleri ve UV korumalı kontakt lenslerini birlikte kullanmaktır.

1 Day ACUVUE TrueEye günlük kullan-at lensler arasında tek 1.Sınıf UV koruması sağlayan kontakt lenstir. (%99 UVB ve %97 UVA)

• Güneş gözlükleri tek başlarına UV ışınlarını önleyemez çünkü güneş ışınları güneş gözlüklerinin yan taraflarından göze ulaşabilir. UV korumalı kontakt lensler, size ekstra korunma sunacaktır.

• Cildiniz gibi güneşin gözlerinize verdiği zararın büyük miktarı çocukluk yıllarında toplanır.

•Yansıyan ışıklar göz yanmalarına neden olabilir. Yüksek enlemlerde, karla kaplı dağlarda, kumsallarda ve göl, deniz, nehir gibi yansıtıcı alanlarda güneşe maruz kalma en yüksek seviyededir.

•Dengeli beslenme de gözlerinizi korumaya yardımcı olabilir. Ispanak, brokoli ve çok sayıda turuncu ve sarı meyve sebzelerde bulunan Lütein, hücrelerinin korunması açısından kullanılan bir antioksidan
* UV emici kontakt lensler, gözü ve çevresini tamamıyla kaplamadığı için UV ye karşı koruyucu güneş gözlüklerini yerini tutmaz.