Nefes alan kontakt lensler

- Lensleriniz sıklıkla gözlerinizde kuruma ve batma yapıyor mu?
- Gün sonunda gözlerinizde lense bağlı rahatsızlık hissediyor musunuz?
- Daha konforlu kontakt lenslere ilgi duyuyor musunuz?
- Gün boyu konforlu kullanabileceğiniz kontakt lensleriniz olsun ister misiniz ?

Kornea oksijen ihtiyacının önemli bir kısmını havadan direkt olarak temin etmektedir. Bildiğiniz gibi vücudumuzu oluşturan hücrelerin ihtiyaç duyduğu oksijen, solunum sistemiyle elde edilerek, kan dolaşımı yoluyla ulaştırılmaktadır. Kornea ihtiyaç duyduğu oksijeni büyük ölçüde havadan kendi temin eden nadide bir organımızdır. İşte bu nedenle korneanın üzerine yerleştirilen bir kontakt lensin hava alabilmesi, yani oksijen
geçişine izin vermesi gerekmektedir.

Sağlık alanında bir dünya devi olan, İsviçre'li Novartis ilaç firmasına bağlı bir kuruluş olan CIBA Vision firmasının araştırma -geliştirme ekibi, 1998 yılında alışılagelen lenslerin üretildiği materyal olan hidrojel materyali ile silikon maddesini bir araya getirmeyi başararak, Silikon-Hidrojel materyalden üretilen kontakt lenslerle göz sağlığı konusunda bir çığır açtılar.

Silikon-Hidrojel materyalden üretilen kontakt lensler sayesinde üstün konfor ile sağlığı bir araya getirdiler.

CIBA Vision firmasının ürünü olan AIR OPTIX AQUA marka kontakt lensler tüm lens kullanıcılarının daha sağlıklı bir lens kullanabilmeleri amacıyla üretilmiş ve 2004 yılı sonunda pazara sunulmuştur.

Bu lensler günlük takıp çıkartmak suretiyle günlük kullanım için uygun olduğu gibi 6 geceye kadar gözde kalarak konfor ve sağlıktan ödün vermeden uzun süreli de kullanılmaktadır.

Yine bu lensler özel bir yüzey işleminden geçirildiği için çok az birikinti toplarlar ve temizlik açısından daha başarılıdırlar Kısacası; yeni nesil AIR OPTIX AQUA marka fazla bakım gerektirmeyen pratik lenslerdir.