Kontakt Lenslerle Hayat: Bahar Geldi!
Bilgisayar ve Kontakt Lensler
Bahar bizim için parklar, deniz kenarları ve küçük seyahat kaçamakları demek...
Peki ya gözleriniz ve kontakt lensleriniz için ne anlama geliyor.
Güneş : UV ışınları gözdeki proteinlere zamanla hasar verir ve gözlerimizde katarakt gibi semptomların oluşmasına neden olur Gözlerinize tam UV koruması sağlamak için, UV korumalı güneş gözlüklerinizi, 1.Sınıf UV korumalı kontakt lenslerle kullanmalısınız. Güneş gözlükleri tek başlarına kullanmak UV ışınlarını önlemeyecektir çünkü güneş ışınları güneş gözlüklerinin yan taraflarından göze ulaşabilmektedir.

Polen : Polenlerin gözlerle teması Alerjik Konjoktivit oluşumunu tetikleyebilir. Bu gibi durumlarda gözlerde kaşınma, yanma, kızarıklık ve göz yaşarması gibi bulgular ortaya çıkar. Bu gibi şikayetleriniz var ise
Hemen göz doktorunuza başvurunuz. Kontakt lens kullanıcıları
için ise bu dönemlerde günlük kullan-at lensleri tercih etmek bu tür
problemlerin ortaya çıkkma oranını düşürür. Her akşam lensinizle
birlikte lensinize yapışan polenleride atmış ve ertesi gün güne yepyeni
bir lens hissiyle başlamış olursunuz.

Seyahat :
• Uçak kabinleri genellikle oldukça kurudur ve lenslerinizin normalden daha fazla rahatsız etmesine neden olabilir. Bu ihtimale karşı doktorunuza danışarak seyahatler için hazırlanmış küçük bir nemlendirici damla taşıyabilirsiniz. • Maksimum rahatlık için varış noktasına ulaştığınız zaman yeni bir çift lensi takabilirsiniz. • Seyahat ederken 1•DAY ACUVUE® TruEyeTM gibi ACUVUE® günlük tek kullanımlık lenslerden kullanabilirsiniz. Böylelikle hergün yeni lensler kullanacak olmanızın yanı sıra solüsyon yada lens kutusu taşımanıza gerek kalmaz.