Kontak Lenslerle Hayat...

Bahar alerjilerinin kontakt lens rahatınızı bozmasına ve sizi doğadan koparmasına izin vermeyin!

GÖZ ALERJİLERİNİN SİZİ KISITLAMASINA İZİN VERMEYİN!

Dünya nüfusunun tahmini olarak %15'i çeşitli nedenlerden dolayı mevsimsel göz alerjilerinden yakınmaktadır1. Göz alerjileri, iş ve özel hayatınızı olumsuz etkileyebilir.

Spor aktivitelerinizi kısıtlamanıza, tatilinizi kısa kesmenize neden olacak kadar rahatsız edici ve sinir bozucu olabilir.

Günlük kullan-at lensler: Göz alerjileri olan birçok kişi için sağlıklı bir seçim!

Günlük kullan-at lenslerin tüm kontakt lens kullanıcıları için sağlıklı bir seçim olduğu gibi, özellikle alerjiden yakınan kullanıcılar için alerji belirtileri ile başa çıkmada etkili bir strateji olduğu ispatlanmıştır.

2 Günlük kullan-at kontakt lensler, her gün yeni bir tane takıldığı için lens yüzeyinde biriken tahriş edici alerjenlerin birikimini azaltmakla kalmaz, bazı kullanıcılarda alerjiyi tetikleyen bazı solüsyonlarda bulunan dezenfektan ve koruyucu maddelerle teması da engeller. Ayrıca, günlük kullan-at lensler, her gün temizlenmeyi gerektirmediklerinden, yeniden kullanılabilir lenslerden daha az zaman kaybına sebep olurlar ve daha kullanışlıdırlar.

Baharın keyfini silikon hidrojel günlük kullan-at lenslerle çıkarın!

Günlük kullan-at lensleri, gün boyunca lensinizle temas eden atmosferden bulaşan alerjenlerle birlikte her günün sonunda çöpe atar ve yeni güne yepyeni, ferah kontakt lenslerinizle başlayabilirsiniz.

Göz alerjilerinden şikayetçi olmanız, kontakt lens kullanımını bırakmak zorunda olduğunuz anlamına gelmeyebilir… Göz doktorunuza danışarak sizin için uygun olan lensi ve buna bağlı olarak size en uygun kullanım şeklini belirleyebilirsiniz. Böylece alerji mevsiminin bile tadını kendinizden ödün vermeden kontakt lenslerinizle çıkarabilirsiniz.

 

 

1 The Ocular Immunology and Uveitis Foundation, Ocular Allergy, Cambridge, 2009, http://www.uveitis.org/medical/articles/case/Aleergy.html. 2 Hayes VY, Schnider CM & Veys J " An evaluation of daily disposable lensles in a population of allergy sufferers" Contact Lens & Anterior Eye 2003, 26: 85 – 93. 1• DAY ACUVUE® TruEye™, HYDRACLEAR® ve SEE WHAT COULD BE™ Johnson & Johnson Vision Care tescilli markalarıdır. Johnson & Johnson Vision Care, Johnson & Johnson Sıhhi Malz. ve Tic. Ltd. Şti. Türkiye'nin bir bölümüdür. ©JJVC 2011