Lens BLog
Günlük Kullan-At Kontakt Lensleri Tercih Etmek için En İyi 5 Neden

Günlük Kullan-At Kontakt Lensleri Tercih Etmek için En İyi 5 Neden

01.04.2019

Günlük kullan-at kontakt lensler son yıllarda popülerlik kazanıyor ve bu akım yakın zamanda da azalmayacak gibi görünüyor. Gün geçtikçe kontakt lens kullanıcılarının günlük kullan-at lensleri tercih etmesindeki artış ile birlikte kontakt lens üreticileri de buna karşılık kullanıcılara geniş dioptri aralığında daha rahat lens materyalleri ve seçenekleri sunuyor.

Günlük Lens

Eğer daha önce günlük kullan-at kontakt lens denemediyseniz, neden denemeniz gerektiğine ilişkin en iyi 5 nedene göz atın.

 1. Kontakt lenslerinizi temizlemenize gerek kalmayacak

    Günlük kullan-at kontakt lensler temizleme ve saklama gerekliliğini ortadan kaldırıyor.Kontakt lenslerinizi her gün değiştirmeniz demek, bakımlarını yapmayı düşünmeden her gün yeni ve taze bir çift lensiniz olacağı anlamına geliyor. 

 2. Günlük Kullan-at Kontakt Lensler Daha Konforludur

    Günlük kullan-at kontakt lensler gün içinde genellikle daha rahattır. Her gün yenilenen lensler gözlerinize karşı daha hassastır ve gün içinde gözlerinizin kurumasını engelleyen nemlendirici ajanları bünyelerinde bulundururlar. Buna ek olarak üreticiler torik(Astigmat), sferik(Miyop Hipermetrop) ve multifokal(Uzak-yakın) gibi kontakt lens türü seçeneklerinde silikon hidrojel gibi göze daha fazla oksijen akışı sağlayacak daha rahat materyallerden de üretilmektedirler.

 3. Günlük Kullan-at Kontakt Lensler Daha Kullanışlıdır

    Eğer iki haftalık , aylık ve yıllık kontakt lenslerinizi yenilemeyi unutuyorsanız, günlük kullan-at lensler sizin bu rutininize dost bir seçenektir. Ne zaman değiştireceğinizi takip etme gereği duymadan sabah yeni bir çift kontakt lensi gözünüze takıp akşam olunca atabilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak günlük kullan-at kontakt lenslerin başka bir faydası da temizlemeye ve saklamaya ihtiyaçları olmadığı için solüsyon taşımanıza gerek yoktur. Yanınıza birkaç çift fazladan lens alarak yoğun zamanlarınızda veya seyahatlerinizde kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz. 

 4. Günlük Kullan-At Kontakt Lensler Göz Sağlığı İçin Faydalıdır

    Günlük kullan- at kontakt lensler haricinde her kontakt lensin bakıma ihtiyacı vardır. Her gün yeni bir çift kontakt lense sahip olmak demek lenslerinizi kirlenemeden yenisini takmak demektir.

 5. Günlük Kullan-At Kontakt Lensler Hareketli Yaşamınızla Uyumludur

    Günlük kullan-at kontakt lensler hareketli yaşantılar ve yoğun çalışma temposu için birebirdir. Günlük kullan-at kontakt lenslerin gözünüzden çıkma ihtimali yok denecek kadar azdır ve spor yaparken size daha fazla konfor sağlar. Buna ek olarak eğer lenslerinizi ilgilendiren bir sorun yaşarsanız, lenslerinizden birisi yırtılırsa veya kaybederseniz, yanınıza bir çift yedek günlük kullan-at lensiniz her zaman hazır olarak bulunabilir.

Bu sitede yer alan metinler bilgilendirme amaçlıdır. Göz doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almanızı öneriyoruz.
ScrollBizi Arayın