banner
Sırala :   

Lens Solüsyonu

kategorisinde adet ürün bulunmuştur.

Çoğunlukla tercih edilen iki çeşit yumuşak kontakt lens solüsyonu bulunmaktadır.Çok amaçlı yumuşak kontakt lens solüsyonları ve hidrojen peroksit içeren yumuşak kontakt lens solüsyonları.

Kontakt lens solüsyonları kategorimizde yumuşak lensler için kullanılan solüsyon çeşitleri ve solüsyon fiyatları bulunmaktadır. Lens solüsyonlarına kullanıcılar arasında lens suyu da denilmektedir.

Çok amaçlı lens solüsyonları çift etkili sıvılardır , kontakt lenslerinizi temizlerler ve dezenfekte ederler. Lenslerinizin üzerindeki kalıntıları temizlemek için mekanik bir ovmaya ihtiyaç yoktur, lenslerinizi sadece içine solüsyon koyduğunuz lens kabında bekletmeniz kolaylıkla temizlenmeleri ve dezenfekte olmaları için yeterlidir.

Daha etkili bir temizlik için lenslerinizi çok amaçlı lens solüsyonlarıyla ıslattıktan sonra10 saniye gibi kısa sürelerle lensleri ovarak temizleyebilirsiniz. En iyi lens solüsyonu olan çok amaçlı lens solüsyonlarından önce lenslerin temizliğine uzun zaman ayırmanız gerekirken şimdi saniyeler içerisinde çok daha iyi bir sonuca ulaşabiliyorsunuz. 

Çok amaçlı lens solüsyonları ovma gerektirmeden lenslerin temizlik ve dezenfeksiyonunda güvenli, etkili ve ekonomik oldukları için tüm dünyada en popüler lens bakım ürünleridir.

Çok amaçlı lens solüsyonları;

Bausch + Lomb Biotrue lens solüsyonu 300ml Alcon (Ciba Vision) opti-free Puremoist solüsyon 300 ml

Alcon (Ciba Vision)opti-free express 355 ml. Solüsyon Bausch + Lomb renu multi plus kontakt lens solüsyonu 360ml Aqua Soft Comfort 350 ml. lens solüsyonu Sauflon all in one light 380 ml. Sauflon synergi 250ml.çok amaçlı lens solüsyonu Zeiss (Wöhlk) Unica Sensitive 350+60 ml solüsyon. Zeiss (Wöhlk) ZEISS all in one advance 360ml. lens solüsyonu. Zeiss (Wöhlk) Wöhlk Saline lens solüsyonu.

 

 

Hidrojen Peroksit İçeren Lens Temizleme Solüsyonları

Hidrojen peroksit içeren lens solüsyonların da azımsanamayacak kadar çok kullanıcısı vardır, hidrojen peroksit içeren lens solüsyonları etkili bir lens dezenfeksiyonu sağlamaktadırlar.

Hidrojen peroksit solüsyonları öneren göz hekimleri; genellikle kontakt lenslerin önce hidrojen peroksit solüsyonlar ile temizlenmesini sonrasında ise ayrı bir temizleyici solüsyonla durulanmasını tavsiye etmektedirler.

Hidrojen peroksit içeren solüsyonlar mutlaka kendi lens kaplarıyla kullanılmalıdır, bu solüsyonlar sadece kendi lens kapları içerisinde nötralize olmaktadır. Tek aşamalı olarak kullanılan hidrojen peroksit içeren lens solüsyonlarında lensler silindirik lens kabı içindeki duy içine yerleştirilir ve  kap işaretle belirtilmiş olan kısma kadar hidrojen peroksit çözeltisi ile doldurulur. Kabın dibinde katı disk şeklinde bir madde vardır, bu madde hidrojen peroksiti eş zamanlı olarak nötralize eder.

Hidrojen peroksit içeren lens solüsyonları koruyucu içermedikleri için, çok amaçlı lens solüsyonları içinde bulanan koruyuculara hassasiyet geliştiren kullanıcılara sıklıkla tavsiye edilirler.

Sizin için en uygun olan lens solüsyonunun hangisi olduğuna tek başınıza karar vermemelisiniz. Kontakt lens kullandığınız süre boyunca doktorunuzu süreçten haberdar ederseniz sizin için hangi solüsyonun en uygun olduğu konusunda sizi yönlendirecektir.

 

İki aşamalı olarak kullanılan hidrojen peroksit içeren lens solüsyonlarında lensler hidrojen peroksit ile doldurulmuş olan lens kabı içinde belirli bir süre bekletilir. Daha sonra dezenfektanı zararsız salin hale getirmesi için nötralize edici madde eklenir.

Ayrıca  hidrojen peroksitin nötralize edildikten sonra lens kabı içerisinde kalan solüsyon dökülmeli ve bir kez daha kullanılmamalıdır. Eğer kullanıcı lens kabı içindeki dezenfeksiyon solüsyonunu kullandıktan sonra değiştirmeyi unutursa ve lenslerini bu solüsyon içinde muhafaza ederse lenslerde kirlenme oluşabilir.

Alcon (Ciba Vision) aosept hidrojen peroksit lens solüsyonu, Zeiss (Wöhlk) Wöhlk Peroxid hidrojen peroksit kontakt lens solüsyonu.

 

Sert lens solüsyonları :

Yumuşak lens teknolojisinin gelişimiyle daha az tercih edilmeye başlanan sert lenslerde en çok tercih edilen bakım sistemleri listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Solüsyon kategorimizde sert lens solüsyonu çeşitleri ve sert lens solüsyonu fiyatları bulunmaktadır.

Zeiss (Wöhlk) Avizor GP 240ml + 60ml Sert Lens Solüsyonu Zeiss (Wöhlk) Wöhlk Enzym (Tablet) Wöhlk Enzim tabletleri tüm yumuşak ve gaz geçirgen (sert) lenslerin temizlenmesi için kullanılır.

Zeiss (Wöhlk) Wöhlk Perfect Sert Lens Solüsyonu Wöhlk perfect 120ml Gas Permeabl (sert türevi oksijen geçirgen) lenslerin dezenfeksiyonunda, nemlendirilip ıslatılmasında ve muhafaza edilmesinde kullanılır.

Zeiss (Wöhlk)Wöhlk Perfect Cleaner sert lensler için temizleme sütü.

Bu kategoride suni gözyaşı damlası seçenekleri de bulunmaktadır.

 

Bausch + Lomb B & L Boston Sert Lens Solüsyonu 120ml. 


Yukarı