Lens Bakımı

01.08.2017

Lens kullanımı sırasında mutlaka yapılması gerekenlerden biri de lensin temizliğinden başka, lens bakımı konusudur. Bunun için, lens bakım malzemelerini her an ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurmanız gerekir.

Lens bakımı sadece temizlikten ibaret değildir.

Bu yüzden lens kullanımı aşamasında; lensi kullanım süresine göre düzenli kullanmak, düzenli aralıklarla temizliğini yapmak ve gerektiği zamanlarda gözden çıkartılarak hem gözlerin, hem lensin dinlenmesini sağlamak da lens bakımı konusunun kapsamı içerisindedir.

Lens göze takıldıktan sonra lens kabının solüsyon ile çalkalanıp ağzının kapatılması gerekir. Lensler, kabına koyulacağı her zaman mutlaka yeniden solüsyon doldurulmalıdır.

Lens bakımı önerildiği gibi ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Kontakt lensler temizlenip durulandıktan sonra kutusuna yerleştirilirken lenslerin solüsyona iyice batması sağlanmalıdır.

Yapılan her lens bakımı ile gösterdiğiniz özen, gözlerinizin sağlığı ve güvenliği açısından her zaman olumlu sonuçlar verecektir.

Lens bakımı ve temizliği konusunda aklınızda soru işareti varsa bunu kulaktan dolma haberler yerine, göz hekiminize birebir danışarak çözebilirsiniz. Lens kullanımı ve lens bakımı konusunda hekiminizin önerileri doğrultusunda hareket etmeniz sizin için en sağlıklı olanıdır.

Kontakt lens bakımı konusunda bilgi sahibi olmak, sağlıklı lens kullanımının gereklerinden biridir ve bir lens kullanıcısının lens kullanım aşamasında lens bakımı ve temizliği konusunda bilinçli olması gereklidir.Bu içeriğin tüm hakları saklıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Scroll
Bizi Arayın
lensmarket.com kullanıcıları hakkımızda ne dedi?

Satışını yaptığımız ürünlerle ilgili yorumları bulabilirsiniz