Lens BLog
Renkli Lens Çeşitleri

Renkli Lens Çeşitleri

01.08.2017

Kozmetik Amaçlı Renkli Kontakt Lensler

Kontakt lenslerin en yoğun kullanıldığı alanlardan biri belki de kozmetiktir. Renkli lensler , ülkemizde tahmin edilenden çok daha fazla kullanılmaktadır. 90’lı yıllarda televizyon yıldızlarının kullandığı abartılı görünen renkli lenslerden bahsetmiyoruz. Bu tür lensler elbette halen bulunabiliyor ancak CibaVision; Freshlook ve dünyanın ilk silikon hyidrojel renkli lensi olan Air Optix Colors markası artık bunlardan çok farklı ve doğal görünümlü renkli lensler üretmektedir.

Renkli Lens

Doğal bir renk değişikliği sağlayan Freshlook colorblends lenslerle kişinin renkli lens kullanıp kullanmadığı kolay kolay anlaşılamamaktadır. Çoğu zaman renkli lens kullanan kişinin yakınları, bu durumu bildikleri halde çok fazla yadırgamamaktadır. Belki de renkli lenslerin yaygınlaşmasının bir sebebi budur.

Göz dış görünüşümüz açısından o kadar önemli bir noktadır ki , renkli gözler kişinin dış görünüşünü tamamen değiştirebilmektedir, kişiyi daha farkedilir kılmaktadır. Bu ufak ve istediğiniz anda çıkartmak suretiyle geri dönüşü mümkün olan değişiklikle, görünüşünüzü yenileyebilir ve kendinizi yeniden keşfetme imkanı bulabilirsiniz. Renkli kozmetik lensler yakın bir zamana kadar yıllık ve aylık olarak üretilmekteydi.

Geçtiğimiz yıl Novartis CibaVision(Alcon) Freshlook ailesinin günlük kullan-at seçeneğinin de piyasaya çıkmasıyla her tercihe uygun bir renkli kontakt lens artık mevcut. Özellikle göz kalemi ve sürme gibi makyaj malzemeleri kullanan bayanlar lenslerin temizliği konusunda daha titiz olmak durumundayken, artık günlük kullan-at seçeneğiyle pratik ve hijyenik bir çözüme kavuşmuş oldular.

Ayrıca günlük kullan-at lenslerin ince yapısından dolayı sundukları rahatlığı da unutmamak gerekir. Her göz ayrı bir hikaye anlatır derler, işte şimdi bu hikayeyi yeniden yazma şansınız var.

Tüm renkli lens çeşitlerini uygun lens fiyatları ile LensMarket.Com'da bulabilirsiniz.

Renk seçimi;

İlk kez renkli lens kullanacaksanız,ne istediğinizi bilmiyorsanız ve gözlerinizde doğal bir renk değişikliği istiyorsanız hareli renkli lensleri tercih edebilirsiniz.

Koyu renk gözlerim var cesurum,çarpıcı ve belirgin renk değişimi istiyorum diyorsanız düz renklere sahip lensleri tercih edebilirsiniz.

Gözlerim renkli ama,daha etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorum,gözlerimin derinlik ve boyut kazanmasını istiyorum diyorsanız yoğunlaştırıcı lensleri tercih edebilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları saklıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Bu sitede yer alan metinler bilgilendirme amaçlıdır. Göz doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almanızı öneriyoruz.
ScrollBizi Arayın