Lens Blog
Renkli Lensler Hakkında En Çok Sorulanlar

Renkli Lensler Hakkında En Çok Sorulanlar

04.03.2024


Renkli Lens Reçetesiz Alınır mı? / Renkli Lens Almak İçin Doktora Gitmek Gerekir mi?

Lens kullanabilmemiz için öncelikle göz muayenesi olarak lens reçetesi almamız gereklidir. Renkli lens kullanımı için, saydam lensler gibi göz muayenesi sonrası lens reçetesi gerekmektedir. Lens reçetesi olmadan, numarasız dahi olsa renkli lens kullanılmaması gerekmektedir.

Hangi Renkli Lens Markası Daha İyi? / En İyi Renkli Lens Markaları Neler?

Kişinin göz yapısına, kendi göz rengine ve estetik anlamda beklentisine göre “en iyi lens markası veya en güzel renk ” tanımının karşılığı değişiklik gösterebilmektedir.

Kullanıcıda eğer görme kusuru varsa, lens reçetesinde yazan değerlere uygun olarak ve göz hekiminin önerdiği marka lensi kullanmalıdır. Renk seçeneklerinden kendi zevkine en uygun olanı tercih edebilir.

Eğer kullanıcının görme kusuru yok ise, yine aynı şekilde göz hekiminin önerdiği marka lensten kendi zevkine en uygun rengi seçebilir.

Renkli Lens Gözde En Fazla Kaç Saat Durmalı?

Lens markası ve lens çeşidine göre ideal kullanım süresi farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle renkli lenslerin gözde kalmalarıyla ilgili ortak bir süre belirlemek mümkün değildir. Lensin üretici firmasının önerdiği ideal kullanım süresine sadık kalınmalı ve göz hekiminin önerdiği süreler dikkate alınmalıdır.

Renkli Kontakt Lens Nereden Alınır? / Renkli Lens Nereden Alınır?

Renkli numaralı lensi ve renkli numarasız lensi LensMarket üzerinden veya mobil uygulama üzerinde kolayca sipariş edebilirsiniz.

1 Kutu Renkli Lens Ne Kadar Gider?

Saydam lenslerde olduğu gibi renkli lenslerde de kullanım süreleri farklılık göstermektedir. Her marka lensin ve ürünün özelliğine göre ideal kullanım süresi farklıdır. Renkli lenslerde günlük, aylık veya yıllık kullanım sürelerine sahip olabilir. Bir genelleme yapmak söz konusu değildir.

Hangi Renk Lens Doğal Durur?

Lens kullanıcısının kendi göz rengine ve estetik beklentisine göre bu sorunun cevabı değişkenlik gösterse de, çoğunlukla doğal bir görünüm için yeşil, gri, ela ve mavi yaygın olarak tercih edilebilmektedir. Ancak doğrudan bir öneride bulunmak lens kullanıcısının beklentisi ile örtüşmeyebilir. Bulunulan ortamın ışığı, saç rengi, ten rengi gibi faktörlerde renkli lensin görüntüsüne etki edebilir.

Renkli Lens Doğal Durur Mu ?

Hareli Lens mi Daha Doğal Yoksa Haresiz mi?

Hareli lenslerin çevresinde koyu renk belirgin bir halka bulunur. Hareli lensler bu nedenle gözleri daha belirgin hale getirir ve öne çıkarır. Haresiz lenslerin dışında ise koyu bir halka bulunmadığı için daha doğal bir görüntü oluşturduğu genellikle düşünülmektedir. Fakat yine de her kullanıcıda farklı bir etki bırakabilmektedir.

Renkli Lens Her Gün Takılır Mı?

Göz hekiminin uygun görmesiyle renkli lens her gün kullanılabilir. Önemli olan lenslerin üretici firma tarafından önerilen süresine sadık kalınarak ve bakımlarını yaparak kullanmak olacaktır.

Renkli Lens Kaç Yaşında Takılır?

Renkli numaralı lensleri ve renkli numarasız lensleri kullanmaya başlamak için bir alt yaş sınırı yoktur. Göz muayenesi sonrası, göz doktorunun uygun görmesi ile her yaş grubundan kişiler, renkli kontakt lens kullanabilir.

Lens kullanımında muhafaza ve temizleme oldukça önemlidir. Bu nedenle de kullanım ve saklama sürecinde lens kullanıcısını gerekli özeni gösterebilecek sorumluluk bilincinin oluşması kendi göz sağlıklarını korumaları için önemli olacaktır.

Renkli Lensleri Kimler Tercih Edebilir?

Renkli numaralı lensleri miyop ve hipermetrop kırma kusuru olanlar tercih edebilir. Hem görme kusurlarını düzeltebilir hem de göz renklerinde farklı bir görünüm oluşturabilirler.

Görme kusuru olmadan, sadece dış görünümümde farklılık yaratmak isteyenler ise, numarasız renkli lensleri tercih edebilir. Numarasız renkli lensler ile göz renklerini seçtikleri renk tonu ile değiştirebilirler.

Numaralı ve Numarasız Renkli Lens Seçenekleri

Numaralı Lens Renkleri Neler?

Her markanın renk çeşitleri farklıdır.

Air Optix Colors’ın numaralı lens renkleri; Pure Hezal (Ela), Blue (Mavi), Green(Yeşil), Gray (Gri) Honey (Bal Rengi), Brilliant Blue (Parlak Mavi), Gemstone Green ( Zümrüt Yeşili) Sterling Gray (Gümüş Gri).

FRESHLOOK® COLORBLENDS’da belirgin değişiklik isteyenler için; Sterling Gray, Brilliant Blue, Gemstone Green, Honey. Hafif değişiklik isteyenler için ise genelde Gray, Blue, Green, Pure Hazel renklerinden birini tercih etmektedir.

Rainbow Color Elite Numaralı; Giallo (Fıstık Yeşili) Hazel (Ela) Dark Blue (Koyu Mavi) Sky Blue (Açık Mavi) Ocean (Deniz Mavisi) Grey (Gri) Emerald Green (Açık Yeşil) Dark Green (Koyu Yeşil) Vane Green.

Numarasız Lens Renkleri Neler?

Air Optix Colors’ın numaralı lens renkleri; Pure Hezal (Ela), Blue ( Mavi), Green (Yeşil) Gray (Gri) Honey (Bal Rengi), Brilliant Blue (Parlak Mavi), Gemstone Green ( Zümrüt Yeşili) Sterling Gray (Gümüş Gri).

FRESHLOOK® COLORBLENDS’da belirgin değişiklik isteyenler için; Sterling Gray, Brilliant Blue, Gemstone Green, Honey. Hafif değişiklik isteyenler ise genelde Gray, Blue, Green, Pure Hazel renklerinden birini tercih etmektedir.

Rainbow Color Natural Series; Renkler: Blue, Brillant Blue, Green Leaf Green, Grey, Sterling Grey, Brown, Hazel Brown, Honey Brown, Pure Hazel, Sapphire, Turquoise

Rainbow Color Mirage Series; Renkler: Platinium, Grigio,Misty Gray, Aqua, Ice Blue, Mel, Amber.

Rainbow Color Elite Numarasız; Giallo (Fıstık Yeşili), Hazel (Ela) Dark Blue (Koyu Mavi) Sky Blue (Açık Mavi) Ocean (Deniz Mavisi), Grey (Gri) ,Emerald Green (Açık Yeşil), Dark Green (Koyu Yeşil), Vane Green.

Starcolors II Numarasız; Green Turquoise, Green Amazon, Green(Dark), Light Green, Blue Topaz.

Optima NaturalLook Renkli Numarasız; Gray Violet, Hazel Dark, Hazel Acqua Green, Ocean Green, Turquoise Green, Amazon Green (Dark), Light Green Blue(Azul), Blue(Topaz).

Dünyanın En İyi Lens Markası Hangisi?

Lensmarket.com’da sadece dünya devi markalar tarafından üretilen lensleri sizlerle paylaşıyoruz. En iyi lens markası kişinin göz yapısı ve göz hekimi önerisine göre göre farklılık gösterebilir.

Renkli Lens Markaları Neler?

Alcon

 • Air Optix Colors Numaralı
 • Air Optix Colors Numarasız
 • Freshlook Colorblends Renkli Numaralı
 • Freshlook Colorblends Renkli Numarasız

Techlens

 • Rainbow Color Natural Series
 • Rainbow Color Mirage Series
 • Rainbow Color Elite Numaralı
 • Rainbow Color Fantasy Numaralı
 • Rainbow Color Elite Numarasız
 • Rainbow Color Fantasy Numarasız

Bausch + Lomb

 • Optima NaturalLook Renkli Numarasız
 • Starcolors II Numarasız

Renkli Lens Zararlı Mı?

Renkli lensler her ne kadar kozmetik amaçlı olarak kullanılsa da, sağlık ürünü olduğu için muhakkak göz hekimi onayı ve önerisi doğrultusunda hareket edilmelidir. Hekim önerisine uygun şekilde kullanıldığı takdirde saydam lenslerden bir farkı yoktur. Bakım ve muhafazasına dikkat ederek uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları saklıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Bu sitede yer alan metinler bilgilendirme amaçlıdır. Göz doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almanızı öneriyoruz.

Bu makaleyi beğendiniz mi ?

Kalan karakter:

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız.

Yorumunuz bize ulaştı, teşekkür ederiz.

Değerlendirme sonrası uygun olduğu takdirde yayına alınacaktır.

Token Hatası

Lütfen Sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz.

Kalan karakter:

Scroll
Bizi Arayın