Renk Körlüğü Lensi Rainbow Kromatik 38

Renk Körlüğü Lensi Rainbow Kromatik 38

Renk körlüğü lensi
Kromatik 38, renk görme bozukluğuna sahip ve okuma zorlukları çeken hastalara yardımcı olmak üzere geliştirilmiş eşsiz bir üründür

Tech Contactlens
Fiyat833,24 TL
KDV Dahil Fiyat899,90 TL
GözAdet
Sol
Sağ

Özellikleri:

Kromatik 38 Lens Nedir?
Kromatik 38, renk görme bozukluğuna sahip ve okuma zorlukları çeken hastalara yardımcı olmak üzere geliştirilmiş eşsiz bir üründür. Kromatik 38 özel olarak renklendirilmiş ve göz içi lensi olarak kullanılır. Renk körü olan insanlara yardımcı olmak üzere geliştirilmiştir ve denemelere de 97% başarı elde ettiği gözlenmiştir.

Kromatik 38 Lens Nasıl Çalışıyor?
Kromatik 38 Haploskopik lensler, dominant olmayan göze giden her rengin seviyesini, bazı durumlarda dominant ve dominant olmayan her göze değiştirerek rengin algılanmasını ve renk ayırımını sağlıyor.

Gerçekte Kromatik 38 Lenslerin Aşağıdakileri Sağlaması Bekleniyor:
• Genel Renk algılanmasını güçlendirmek
• Renkleri daha net ve parlak olmasını sağlamak
• Renklerin tonlarını ayrıştırmak
• Renkleri isimlendirmek
• Güvenliği artırmak (ör. Trafik ve fren lambaları)
• Renk Görme testlerindeki görme kabileyetini artırmak

Kromatik 38 ve Okuma Zorlukları
Kromatik38'in Haploskopik okuma zorlukları çeken hastalara da yardımcı olduğu gözlendi. Bu hastaların beynin "bağlantı devrelerinde" bir problem olduğuna inanılır. Beyin ile bağlantıya magnocellular pathway adı verilir ve çok fazla sinir hücreleri içerir. Bu sinirler göz ile beyin arasında bir yol izler; okuma zorluğu çeken insanlarda bu izlenen yol diğer normal insanlarınkinden farklı olduğuna inanılır. Kromatik 38 lenslerin tekrar senkronize ederek ve seçerek bilgi yolu izleme hızını artırarak hastaların okuma, yazma, ve heceleme kabiliyetlerinde düzelme sağlıyor.

Okuma programlarına dahil olan hastalarda bile Kromatik38'in sonuçları hızlandırdığını gözlemledik. Başka metodlar ile birlikte kullanıldığında Kromatik, hastanın potansiyelinin ortaya çıkarılmasında yardımcı oluyor. Bazı durumlarda Kromatik38 dispraxia (sakarlık) ve migren hastalarınada yardımcı oluyor. Kromatik38 lens hastalara ayrı, ayrı verilmelidir. Çünkü, her hastanın ihtiyacı birbirilerinden farklıdır.

Kromatik 38 Hastalık Teşhis Sistemi
Renk körlüğü yada okuma zorluğu çeken hastalara yardımcı olması için, Kromatik teşhis sisteminin oluşturduğu değişik teşhis lensleri ve 5 kontaktlens deneme seti gerekmektedir. Kontakt Lens formatında lensler Hema + comonomeri %38 olan malzemeden yapılıyor ve kullanımı çok rahat. Standart 8.60 14.00 mm. çapında lenslerdir.

Renk Görme Terapisi
Renk Görme terapisi için gelen her hastanın, iki gözü olması gerekmektedir. Çünkü, hasta renkli ekranı incelerken, renk filtresi dominant olmayan göz üzerine yerleştiriliyor. Dominant göz renkleri, her zaman gördüğü gibi görüyor ve dominant olmayan göz için, renk ayırımı çok dramatik bir şekilde değişiyor. Gözün farklı olması önemli değil. Lensler: Kırmızı, koyu kırmızı sarı, yeşil, açık mavi ve koyu mavi tonlarında. Ekrandaki en iyi renkleri ortaya çıkaran filtreler, deneme yanılma yoluyla tespit ediliyor. İki yada üç renk diğer renk ayırımlarını daha ışınır hale getirebilir. Optimum filtre tespit edildikten sonra, uygun olan aynı renkteki yumuşak kontakt lens, göz içine yerleştirilir.

Seçilebilecek üç değişik yoğunluk mevcut ve eğim çapı 5’den 7 mm kadar değiştirilebilir. (Hiç bir lens, tam göz muayenesi olmadan denenmemelidir.) Genelde, hastalara plano lensler verilir ve normal gözlüklerini üstüne takarlar. Normal kontakt lens bakımları aynen geçerlidir. Ve her altı ayda yenilenmesi gerekmektedir. Bazı gözlük kullanan hastalar, iki gözü içinde kontakt lens kullanmaya başlıyabilir. Bu kişiler, daha önce lens kullanımını pek dikkate almamışlardır. Ancak, Kromatik 38 lensler, lens kullanımının ne kadar kolay ve rahat olduğunu, kullanıcıya gösterecektir.

2(Adet) Şişe fiyatıdır.

SİPARİŞ VERMEK İÇİN MÜŞTERİ TEMSİLCİLERİMİZLE GÖRÜŞÜNÜZ.

0 212 444 53 67

renkkorlugu@lensmarket.com


Bu içeriğin tüm hakları saklıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.
Lens Tipi : Uzun ömürlü renk körlüğü lensi
Kullanım Şekli : Yıllık planlı değişim
Ambalaj İçeriği : 2 (Adet) Şişe
Renk Körlüğü Lensi Rainbow Kromatik 38

Renk Körlüğü Lensi Rainbow Kromatik 38 Yorumları

Uyarı: Aşağıda okuyacağınız yorumlar, kullanıcıların kendi marka deneyimlerini, hissiyat ve görüşlerini yansıtmaktadır. Her lens kullanıcısı farklı göz fizyolojisine sahip olabileceğinden, kendileri için geçerli gördükleri koşullar başka kullanıcılar için geçerli olmayabilir. Yorumları bu bilgiler ışığında değerlendirmenizi rica eder, lens kullanmaya başlamadan önce göz doktorunuzu ziyaret etmeyi unutmamanızı hatırlatırız.Teşekkürler,Lensmarket.com


Bu ürüne toplam 0 yorum yapıldı. Puan:0/5
Bu ürüne toplam 0 yorum yapıldı. Puan:0/5
Cevap Yaz
  • Ad soyad
  • Yorum
  • Kalan karakter: