Lens Blog
Kontakt Lenslerle Araba Kullanmak

Kontakt Lenslerle Araba Kullanmak

01.03.2024


Kim keyifli bir yolculuğa çıkmayı istemez ki? Uzun yolculuklar, iyi müzik ve güzel manzaralar eşliğinde büyüleyici olabilir. 🚗

Ancak trafikte her şey çok hızlı ilerlediği için hızlı görmek ve hızlı tepki vermek büyük önem taşır. Bu nedenle de lenslerin sağladığı geniş görüş açısı kör noktaların ve çevresel faktörlerin daha hızlı fark edilmesinde büyük önem taşır.

Gözlükte buğulanma ve lekelenme olurken, lens kullandığınızda böyle bir durum gerçekleşmez. Sürekli olarak net bir görüşe sahip olmak sürücü için konfor sağlar ve tehlikeli durumların oluşma ihtimalini düşürür.

Görme kusuru olan lens kullanıcılarının, sürüş öncesi lenslerini takarak net bir görüş sağlamalı. İlave olarak lens bakım ürünlerini kolay ulaşabiliyor olması gerekebilir.

Hava koşullarından, klima veya ısıtıcıdan dolayı ya da yola bakarken normale göre daha az göz kırpmaktan dolayı göz kuruluğu yaşanabilir. Bu nedenle de lens kullanan sürücülerin yanlarında göz damlası taşımaları gerekebilir. Gözlerinde kuruluk hissettikleri anda aracı güvenli bir yerde duraklatarak göz damlası kullanabilir ve gözlerini ihtiyacı olan neme ulaştırdıktan sonra yola devam edebilirler.

Özellikle uzun bir yolculuk planı varsa göz damlası, göz kuruluğu ve göz yorgunluğu için kolay ve iyi bir çözüm olabilir.

Kontakt Lens İle Araba Kullanılır Mı ?

Kontakt lensleriniz ile birlikte numarasız güneş gözlüklerinizi de rahatlıkla istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. 🕶 Lensleriniz ile birlikte güneş gözlüğü de almak isterseniz Lensmarket.com’da sepetinize özel fırsatlardan seçerek siparişinize ekleyebilirsiniz.

Ayna, solüsyon, el dezenfektanı, göz damlası, temiz ve tüysüz bir havlu ile istediğiniz zaman lenslerinizi çıkarabilir veya yeniden takabilirsiniz. Aracınızda bunları her zaman kolay ulaşabileceğiniz bir yerde tutmalısınız.

Göz damlaları özelliklerine ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Lensmarket.com’da yer alan BioTrue Nemlendirici Göz Damlası, Systane Hydration, ve Drop Defence Göz Damlası göz damlaları hem lens kullanıcıları hem de lens kullanmayan kişiler için uygundur. Göz hekiminin uygun gördüğü herkes kullanabilir.

Lens solüsyonunuzu arabada muhafaza ederken çok sıcakta olmamasına ve serin yerde olmasına özen gösterin. Yüksek sıcaklık lens solüsyonlarının özelliklerini yitirmesine neden olabilir.

Geceleri Kontakt Lenslerle Araba Kullanmak

Geceleri Kontakt Lenslerle Araba Kullanmak

Karanlıkta gözlerimiz odaklanabilmek için daha çok efor sarf eder ve gündüz yapılan sürüşe göre daha kısa sürede yorgunluk oluşur. Özellikle astigmat kırma kusuru olan kişilerde araba farları ve lambalarda yansıma olacağı için puslu ve bozuk görüş artar. Renklerin ayırt edilmesi ve derinlik algısı herkes için gece sürüşlerinde zorlaşabilir. Bu nedenlerden dolayı da çoğu sürücü gece araba kullanmamaya özen gösterir. Özellikle gece sürüşünde yaşanan parlamalar, haleler hem sizin hem de diğer araçlardaki kişiler için tehlike oluşturabilir. Tabela ve yol işaretlerini zamanında görmek, döneceğiniz yolu kaçırmamak, karşı yoldan gelen araçların farlarının gözünüzü almaması gerektiğini, bir anlık bile bir görme kaybı yaşamanın önemini biliyoruz. Eğer lens kullanıcısı iseniz göz hekiminiz uygun görürse araba kullanırken maruz kaldığınız mavi ışık kaynaklı haleleleri optiblue teknolojisine sahip Acuvue Oasys Max One Day ile en aza indirgeyebilirsiniz.

Acuvue Oasys Max One Day’ın parlama ve haleleri azaltma teknolojisine sahip kontakt lenslerini kullanarak yolculuklarınızı maximum konfor ve maximum net görüş ile yapma ihtimaliniz artabilir.

TearStable (Daha düşük buharlaşma hızı) ve OptiBlue (ışık saçılmalarını azaltmak için %50 mavi-mor ışık filtreleme özelliği) teknolojisi Acuvue Oasys Max’de.

Bunlara ilave olarak;

  • Gece sürüşlerinde daha sık molalar vermeli ve gözlerinizi dinlendirmelisiniz.
  • Görme kusuru olan kişiler için kontakt lens kullanmak, günlük hayatta birçok alanda olduğu gibi araba sürerken de konfor ve netlik sağlar.
  • Lens reçetenize uygun lensleri kullanarak ve kullandığınız lensin bakım malzemelerini yanınıza alarak her zaman yola çıkmaya hazırsınız.

Bu içeriğin tüm hakları saklıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Bu sitede yer alan metinler bilgilendirme amaçlıdır. Göz doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almanızı öneriyoruz.

Bu makaleyi beğendiniz mi ?

Kalan karakter:

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız.

Yorumunuz bize ulaştı, teşekkür ederiz.

Değerlendirme sonrası uygun olduğu takdirde yayına alınacaktır.

Token Hatası

Lütfen Sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz.

Kalan karakter:

Scroll
Bizi Arayın