Lens Blog
Seyahat veya Tatillerde Kontakt Lens Kullanımı

Seyahat veya Tatillerde Kontakt Lens Kullanımı

16.06.2023


Aile ziyareti seyahati ya da iş seyahati çoğumuzun yaşamının bir parçası. Deniz tatili, kayak tatili veya kültürel tatil. Tatil anlayışlarımız değişse de hepimizin ortak hayali; tatile gitmek. Tüm bu seyahatlerin lens kullanıcıları için ortak özelliği ise seyahat boyunca ihtiyaç duyacakları kontakt lens, solüsyon ve suni gözyaşı damlasını yanlarına almayı planlamak.Çünkü kimse seyahatinde manzarayı kaçırmak istemez. 😊

Öncelikli olarak lens reçetenizin güncel olduğuna emin olun. Eğer lens reçeteniz güncel değil ise en kısa sürede göz doktorunuza muayene olarak yeni lens reçetenizi alınız. Daha sonrasında ise reçetenize uygun şekilde lenslerinizi www.lensmarket.com’dan alabilirsiniz.

Seyahatinizi baştan uzun süre olarak planlayabilir, tatilinizi sonradan birkaç gün daha uzatmak isteyebilir ya da iş seyahatinden dönüşünüzü ertelemeniz gerekebilir. Gönüllü ya da zorunlu olarak seyahatinizin süresinin uzama ihtimaline karşı her zaman tedbirli olmakta fayda var. Bu nedenle planlanan sürede İhtiyaç duyabileceğinizden daha fazla lens, lens solüsyonu ve göz damlasını yanınıza almanızı öneriyoruz.

Johnson&Johnson, Alcon, Bausch + Lomb ve Cooper Vision üretici firmalarının ürünlerinin yer aldığı indirimli fiyatlarla sahip olabileceğiniz çoklu lens–solüsyon paketlerimizde numarasız renkli lens, numaralı saydam lens, toric (astigmat) lensi ve multifocal uzak yakın lens olarak farklı görme kusurlarına uygun seçeneklerimiz mevcut.

Lens ve solüsyon setlerimizi incelemek ve satın almak için tıklayın

Tatilde ve seyahatlerde günlük rutinin dışına çıkıldığı için genellikle daha çok hareket edilir. Sporda, plaj aktivitelerinde veya iş koşturmacasında günlük lens özgürlük ve konfor sağlar. Lenslerinizin temizliğinden endişe duymadan seyahat veya tatil yapmak isterseniz günlük kullan-at lensleri kullanabilirsiniz. Günlük kullan-at lensleri çıkardıktan sonra saklamadan atabilirsiniz. Günlük lens ile solüsyon ve lens kabı taşımanıza da gerek kalmaz. Her güne yeni lenslerinizle yeni bir başlangıç yapmış olursunuz.

Günlük kullan-at lenslerimizi incelemek ve satın almak için tıklayın

Kontakt Lens Kullanıcıları için Uçak Yolculuğu Önerileri

Kontakt Lens Kullanıcıları için Uçak Yolculuğu Önerileri

Gün içinde bulunduğumuz ortamlarda genellikle nem oranı % 40 ile % 70 arasındadır. Uçak yolculuğunda basınç nedeniyle nem oranı daha da düşebilmekte. Bu nedenle lens kullanıcıları yolculukları esnasında göz kuruluğu yaşayabilir.

Bu durumun önüne geçebilmek için uçuş öncesinde ve uçuş esnasında bol bol su tüketmelisiniz. Vücutta su tutulmasını önleyen çay, kahve gibi içecekleri az tüketmemeye özen gösterin. Ancak bu tedbirler yeterli gelmeyebilir. O zaman ise kuruyan gözlerinizi hızlıca nemlendirmek için doktorunuzun önerdiği şekilde göz damlasını kullanmanız yeterli olacaktır.

Göz damlalarını incelemek ve satın almak için tıklayın

Yolculuğunuz esnasında uyumak isteyebilirsiniz. Eğer uyumaya uygun bir lens( gece kullanılabilir) veya kullan- at lens dışında bir lens kullanıyorsanız lensinizi çıkarmanız ve lens kabınıza koymanız gerekir. Bu nedenle el çantanız için lens kabınızı, solüsyonunuzu ve göz damlanızı ve ayna almayı unutmayın. Lensinizi çıkarmadan önce ellerinizin hijyenine her zamanki gibi uçakta da dikkat etmelisiniz. Lens çıkartma aparatı da kullanabilirsiniz.

Uçuş kurallarına uygun şekilde çantanızdaki toplam sıvı miktarı 100 ml’i geçmemelidir. Bu nedenle yanınıza büyük boy yerine seyahat boy solüsyon almalısınız. Sıvıların dökülmeyecek şekilde çantanıza yerleştirdiğinize emin olun. Yolculuk sonrası kullanmak için ihtiyacınız olacak kontakt lens ve solüsyonları bagaja verebilirsiniz.

Seyahat Boy Solüsyonlar

Kontakt Lens Kullanıcıları İçin Araba Yolculuğu Önerileri

Kontakt Lens Kullanıcıları İçin Araba Yolculuğu Önerileri

Güneş ışığının yoğun olduğu saatlerce eğer araba kullanacaksanız yanınıza muhakkak güneş gözlüğünü alın. Güneş gözlüğü gözlerinizi hem güneş ışığının zararlı etkilerine karşı koruyacak hem de daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Uzun süre araba kullanmak ve özellikle gece sürüşü lens kullanıcıları için de yorucu olabilir. Bu nedenle düzenli aralıklara mola vermeyi ve dinlenmeyi ihmal etmeyin.


Bu içeriğin tüm hakları saklıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Bu sitede yer alan metinler bilgilendirme amaçlıdır. Göz doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almanızı öneriyoruz.

Bu makaleyi beğendiniz mi ?

Kalan karakter:

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız.

Yorumunuz bize ulaştı, teşekkür ederiz.

Değerlendirme sonrası uygun olduğu takdirde yayına alınacaktır.

Token Hatası

Lütfen Sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz.

Kalan karakter:

Scroll
Bizi Arayın