Lens BLog
Yumuşak Lens Nedir?

Yumuşak Lens Nedir?

01.08.2017

Yumuşak lensler göz küresine mükemmel bir şekilde otururlar ve kullanıcı tarafından varlıkları neredeyse hissedilmez. Yumuşak lens çeşitleri görme kusurlarını düzeltmek için kullanılırlar ve göz küresine tam olarak oturduklarından sert lenslerden daha konforludurlar.Yumuşak lens çeşitleri miyop, hipermetrop,astigmat ve presbiyopi görme kusurlarını düzeltmek için kullanılabilirler.


Yumuşak kontakt lens göz küresine çok iyi uyum sağladığından küçük toz partiküllerinin göze kaçma olasılığı çok çok  azdır. Yumuşak lensler, gözün nem oranını korumak ve lensin yüzeyinin sürekli nemli kalmasını sağlamak için özel maddelerden üretilirler. Yumuşak kontakt lenslerin diğer tüm özelliklerinin yanı sıra en önemli avantajları oksijenin serbest akışına izin vermeleri yani oksijen geçirgen olmaları, sonuç olarak da göz sağlığını korumalarıdır.

Günlük yumuşak lens çeşitleri her gün sonunda atılmaları gerektiği için biraz daha maliyetli olabilirler ama temizlenme ve lens solüsyonu içinde bekletilme gibi gereksinimleri ortadan kaldırdıkları için Avrupa’da en çok tercih edilen yumuşak lens türlerindendir. Lens kullanıcıları günlük yumuşak lensleri aylık lenslerinin yanında bulundurarak  ara ara mesela sadece seyahat ederken, spor yaparken yada çok yoğun günlerinde aylık lenslere zarar vermemek yada kaybetmemek için  günlük lensleri tercih edebilirler.

 Sürekli kullanım özelliği olan yumuşak lens çeşitleri de mevcut, geceleri çıkarmadan bir hafta yada bir ay kullanılan lens çeşitleri de bulunmaktadır. Ayrıca kozmetik amaçlarla kullanılan renkli yumuşak lens çeşitleri de var.

Yeni nesil yumuşak lens çeşitleri oldukça incedir bu nedenle neredeyse ağırlıksızdır ve kullanıcı tarafından varlıkları bile zorlukla fark edilir.Kullanılacak olan yumuşak lens seçiminin göz hekimiyle beraber yapılması gerekir.

www.lensmarket.com
da tüm yumuşak lens çeşitleri ve lens fiyatları bulunmaktadır.

Bu içeriğin tüm hakları saklıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.


Bu sitede yer alan metinler bilgilendirme amaçlıdır. Göz doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almanızı öneriyoruz.
ScrollBizi Arayın