Lens BLog
Yumuşak Toric (Astigmat) Lens

Yumuşak Toric (Astigmat) Lens

01.08.2017

Yumuşak toric lensler artık çok rahat ve kullanışlı. Yumuşak torik lensler oldukça esnektir, toric lens , lens içindeki iki dik eğrinin ışığı farklı şekilde kırması prensibiyle çalışır. Astigmatın doğru bir şekilde düzeltilmesi için yumuşak toric lens üzerindeki kavislerin gözdeki uygun yerlere oturması gerekir. Bunu sağlamak için artık  bir çok farklı astigmatlı torik lens dizaynı mevcut.

Bu tasarımlarda lens üzerinde diğer bölgelere göre daha kalın bir alan var ve doğal olarak bu kısım alt tarafta kalarak lensi uygun pozisyonda tutuyor. Eğer bu şekilde veya başka bir yolla lensin gözdeki stabilizasyonu sağlanmazsa kullanıcının görüşü oldukça değişken olacaktır. Kullanıcı göz kırptıkça torik lensler göz üzerinde sürekli olarak dönecektir.

Kolay uyum sağlanması ve ilk anlardan itibaren hissedilen rahatlık ve konfor saydam torik lens çeşitlerinin avantajlarıdır. Aynı zamanda farklı kullanım sürelerine sahip bir çok yumuşak torik lens de piyasada mevcut.

Konvansiyonel tasarımlı toric lenslerde bir yıl boyunca aynı lens kullanılır, daha yaygın olan tek kullanımlık lenslerde ise lens bir ay, iki hafta, ya da sadece bir kez hiç temizlenmeden kullanılıp atılıyor. En popüler olan yumuşak astigmatlı lens çeşidi iki ile dört hafta kullanım süresi olan tek kullanımlık kontakt lenslerdir.


Kullanıcıya en uygun olan yumuşak torik lens çeşidine karar verecek olan tek kişi göz hekimidir.


Lensmarket.com' da tüm saydam lens çeşitleri ve astigmatlı lens fiyatları bulunmaktadır.


Bu içeriğin tüm hakları saklıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Bu sitede yer alan metinler bilgilendirme amaçlıdır. Göz doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almanızı öneriyoruz.
ScrollBizi Arayın