Lens Blog
Mavi Işık Filtreli Lens Acuvue Oasys Max 1-Day

Mavi Işık Filtreli Lens Acuvue Oasys Max 1-Day

29.05.2024


Mavi Işık Filtreli Lens Acuvue Oasys Max 1-Day

Mavi Işık Filtreli Lens Oasys Max ile MAX Konfor, MAX Netlik bir arada.

Acuvue Oasys Max 1-Day kontakt lensler; gözlerinizi, dijital cihazlardan yayılan mavi-mor ışığın zararlarından korumak için yeni teknolojilerin, benzeri görülmemiş bir kombinasyonuyla tasarlandı. TearStable Teknolojisi ve OptiBlue ışık filtresi bulunan Oasys MAX lensler, bir taraftan gözlerinizi korurken diğer taraftan eşsiz bir kullanım konforu ve netlik sunuyor.

Günün önemli bir bölümünü televizyon, telefon, tablet ve bilgisayara bakarak geçiriyoruz. Bu cihazların her biri ekranlarından mavi ışık yayar, bu da görme yeteneğimizi olumsuz etkiler. Gözlerin uzun süre zararlı ışıklara maruz kalması, görme kalitesinde bozulmalara neden olabilir. Gözleriniz sulanıyor, kızarıklık ve kuruluk hissi yaşıyorsanız mavi ışık korumalı Acuvue Oasys Max günlük kullan at lenslerle tanışma zamanınız gelmiş demektir.

Dijital cihazların karşısında geçen sürelerin uzamasıyla birlikte, lens kullanan bireylerin beklentileri de değişmeye başladı. Ekranlara bakmanın göz kırpma sayısını yarı yarıya azaltıyor olması ve yine ekranlardan dolayı maruz kalınan yapay mavi ışığın uzun vadede vereceği olası zararlar, devrimsel nitelikte teknolojiler içeren Oasys MAX lenslerin buluşuna yol açtı.

Lens market stoklarında tüm değerleri hazır olarak bulunan Oasys max numaralı lenslerin devrim yaratan özelliklerini sıralayalım.

  • Yarı yarıya azalan buharlaşma hızı sayesinde yüksek nem oranı sunmak.
  • Mavi- mor ışığı % 60 oranında filtreleyerek zararlı ışınlardan gözlerinizi korumak.
  • Işık dağılımını (saçılımını) azaltarak göz yorgunluğunu gidermek.
  • Tüm gün boyu net görüş, rahatlık ve konfor sağlamak.
  • Pratik bir şekilde takma ve çıkarma kolaylığı sunmak.
  • %99,9 oranında UVA ve %100 oranında UVB blokajı ile gözlerinizi zararlı güneş ışınlarından korumak.

MAX Konfor ve MAX Netlik için iki yeni teknoloji TearStable Teknolojisi ve OptiBlue ışık filtresi

1. TearStable Teknolojisi

TearStable Teknolojisine ve bu teknolojinin göz konforunuzu nasıl artırabileceğine daha detaylı bakalım.

TearStable Teknolojisi Nedir?

Acuvue Oasys MAX 1-DAY lenslerde bulunan TearStable Teknolojisi Johnson & Johnson tarafından geliştirilen, gözyaşı filminin kayganlaştırıcı ve nemlendirici özelliklerini taklit ederek kontakt lenslerin nem oranını yüksek tutan ve kurumasını engelleyen bir teknolojidir.

Yalnızca Acuvue Oasys MAX günlük tek kullanımlık lenslerde bulunan TearStable, diğer kontakt lens teknolojileriyle karşılaştırıldığında gözyaşı buharlaşma oranını yarı yarıya düşürerek gözyaşı filminin stabilitesini destekler ve göz kuruluğu yaşayan lens kullanıcıları için büyük bir rahatlık ve konfor sunar.

Konfor için Azaltılmış Gözyaşı Buharlaşması

TearStable, diğer kontakt lens teknolojileriyle karşılaştırıldığında gözyaşı buharlaşma oranını önemli ölçüde azalttığı için gözyaşı filminin stabilitesini destekler. Bu sayede Oasys Max saydam lensler, diğer kontakt lens markalarına kıyasla 2 kat daha düşük gözyaşı buharlaşma oranı sağlar ve gözyaşı buharlaşmasını neredeyse yarı yarıya azaltır.

Net Görüş için Geliştirilmiş Gözyaşı Filmi Stabilitesi

TearStable teknolojisi sayesinde Acuvue Oasys MAX lensler, gün boyunca nemi ve yağlamayı korumak için lensin tamamında ve yüzeyinde nemi hapseder, bu da uzun süreli kullanımdan kaynaklanabilecek kuruluk hissinin azaltılmasına yardımcı olur. Bu aynı zamanda lensin stabilitesinin korunmasına da yardımcı olur ve yüksek etkili aktiviteler sırasında bile lensin göz üzerinde stabil kalmasını sağlar.

Oasys MAX yeni nesil lensler, gelişmiş nem tutma ve stabilite özelliklerinin yanı sıra yüksek oksijen geçirgenlik oranına da sahiptir, göze yüksek miktarda oksijenin ulaşmasına izin verir.

Ek olarak, dijital ekranlara bakmaktan dolayı göz kırpmanın %60 oranında azalması göz kuruluğuna ve gözlerde kızarıklığa neden olur. TearStable teknolojisi sayesinde yüksek nem oranına sahip Oasys max lensler gözlerinizin nemli kalmasını sağlıyor.

Acuvue Oasys MAX günlük Kontakt Lensleriniz Mavi Işığı Filtreliyor

Acuvue Oasys MAX günlük Kontakt Lensleriniz Mavi Işığı Filtreliyor

2. OPTIBLUE Işık Filtresi

İkinci olarak Optiblue Işık Filtresine ve bu teknolojinin göz sağlığınızı nasıl koruduğuna daha detaylı bakalım.

Optiblue Işık Filtresi Nedir?

OptiBlue Işık Filtresi, Oasys MAX günlük lenslerde bulunan ve yüksek düzeyde koruma sağlayan mavi-mor ışık filtresidir.

Gün boyu çevremizdeki dijital cihazlardan, LED' lerden ve hatta güneşten gelen mavi-mor ışığa maruz kalıyoruz. Yetişkinler günün büyük bir kısmını televizyon, telefon, tablet ve bilgisayar gibi dijital cihazlar karşısında geçiriyor. Bu cihazlardan gelen yapay mavi ışık, göz sağlığımızı diğer görünür ışık türlerine göre daha fazla etkileme potansiyeline sahiptir.

Oasys Max lensler, dijital ekranlardan yayılan mavi ışığı filtreleyen ve bloke eden özel hazırlanmış Optiblue Işık Filtresi sayesinde mavi ışığın gözlerinize vereceğı olası zararları azaltmaya yardımcı olur ve gözlerinizi, uzun süre mavi ışığa maruz kalma nedeniyle oluşan göz yorgunluğundan kurtararak maksimum konfor ve benzersiz bir netlik sunar.

Mavi-mor ışık saçılımı, görme netliğini de etkileyebiliyor. Acuvue Oasys Max günlük lens %60 mavi-mor ışık filtreleme özelliği sayesinde gece araç kullanırken; farların, sokak tabelası yansımalarının ve diğer rahatsız edici ışıkların neden olduğu parlamaları da azaltır.

Optiblue mavi ışık filtresi; haleyi, parlamayı ve yıldız patlamalarını azaltacak şekilde tasarlandı. Gece aktiviteleri sırasında daha az rahatsızlığa yol açar, ek olarak daha iyi kontrast için renk sapmalarını düzeltir, ışık dağılımını ve hale yoğunluğunu azaltır.

OptiBlue Işık Filtreli Acuvue Oasys MAX lensler

OptiBlue Işık Filtreli Acuvue Oasys MAX lensler

Haleleri %30'a kadar

Işık dağılımını %20'ye kadar

Yıldız patlamalarını %23'e kadar azaltır.

Genel olarak Acuvue Oasys MAX numaralı lensler, kontakt lens teknolojisi dünyasına umut verici bir katkıdır. TearStable teknolojisi, OptiBlue Işık Filtresi ve %100 UVB ve %99,9 UVA koruması gibi gelişmiş özellikleri, onları güvenilir ve rahat bir görüş arayanlar için en iyi seçim haline getiriyor. Kontakt lenslerinizde daha fazla konfor ve daha iyi koruma arıyorsanız, yeni Acuvue Oasys MAX lenslere geçmek için doktorunuza danışın.

Acuvue Oasys MAX Multifokal lens;

MAX Multifokal ile Multifokal lenslerde ilk defa 3 yenilikçi teknolojinin benzeri görülmemiş bir kombinasyonunu kullanıldı.

  • 1:TearStable Teknolojisi, gözyaşı filmi stabilitesini uzatarak ve nemi tutarak gün boyu konfor sağlar.
  • 2: OptiBlue Işık Filtresi sayesinde, ışık dağılımını azaltmak için mavi-mor ışığın %60'ını filtreleyerek iç ve dış mekanlarda görsel netliği artırır.
  • 3: Optimize Edilmiş Tasarım, yakın, uzak ve orta mesafelerde canlı, net ve keskin görüş sağlar.

Acuvue Oasys MAX günlük yakın-uzak multifokal kontakt lensler, her mesafeden ve tüm aydınlatma koşullarında gün boyu konfor ve keskin görüş sağlar. Lens materyali OptiBlue ışık filtresini ve TearStable teknolojisini içerir. Lenslerin optikleri presbiyopisi olan bireyler için optimize edilmiştir. Günlük tek kullanımlık lensler, kontakt lens kullanmanın en sağlıklı yollarından biri olmaya devam ediyor çünkü gözde oluşabilecek toz ve kir birikintilerini önemli ölçüde azaltıyorlar.

Acuvue Oasys MAX silikon hidrojel Multifocal kontakt lensler, UVB radyasyonunun %100'ünü ve UVA radyasyonunun %99,9'unu filtreleyerek. Zararlı UV ışınlarınından gözlerinizi korur.

Mavi ışık filtreli gözlüklere de değinmeden geçmeyelim.

Mavi Işık Filtreli Gözlükler Nasıl Çalışır?

Mavi Işık Filtreli Gözlükler Nasıl Çalışır?

Mavi ışığı filtreleyen gözlükler, göze ulaşan mavi ışık miktarını azaltmak için tasarlanmıştır. Dijital ekranların kaçınılmaz parıltısını filtreleyerek, göz yorgunluğu ve yetersiz uykuyla ilişkilendirilen mavi ışıktan gözleri korumayı amaçlar.

Elektronik cihazların ve modern aydınlatma sistemlerinin yaydığı yapay mavi ışık, sirkadiyen ritim olarak bilinen biyolojik uyku-uyanıklık ritmimizin düzenlenmesinde önemli bir rol oynar. Yapay mavi ışık özellikle vücudumuzun uykuya alıştığı akşam saatlerinde uyku düzenimizi bozabilir. Vücudumuzun iç saati olan sirkadiyen ritim uyanık ve odaklanmış kalmamıza yardımcı olur ve aktif olma veya uykuya hazırlanma zamanı geldiğinde vücudumuza ne zaman uyuyacağını ve ne zaman uyanacağını söyler, sinyal verir.

Mavi ışık filtreli gözlükler, dijital göz yorgunluğunun oluşumunu azaltmaya yardımcı olmak, uyku ve genel sağlığı etkileyen sirkadiyen ritim döngüsünün bozulmasını önlemek için tasarlanmıştır bu gözlükler mavi ışık miktarını azaltarak gözlerin daha rahat olmasını, retinanın korunmasını ve daha iyi uykuyu amaçlar.

Akıllı telefon, bilgisayar, tablet ve televizyon gibi elektronik cihazların ekranları, akşamları mavi ışığa maruz kalmamızı sağlıyor ve beynimizi kandırarak günün hala gündüz olduğunu düşünmesine neden olabiliyor. Araştırmalar, birçoğumuzun yatmadan önce bir kaç saat elektronik cihazlar kullandığını ve bunun da yetersiz uykuya yol açabileceğini gösteriyor. Akşamları ışığa, özellikle de mavi ışığa maruz kalmayı azaltmak, vücudunuzun doğal olarak uykuya hazırlanmasına ve kaliteli dinlenmesine yardımcı olmanın önemli bir yoludur.

Mavi Işık Filtreli Gözlükler, Mavi Işığın Ne Kadarını Azaltır?

Mavi ışık filtreleri mavi ışığı değişen derecelerde azaltır. Bazıları mavi ışığın yalnızca yüzde 10 ila 20'sini azaltır, bazıları yüzde 40 azaltır. Mavi ışık filtreli ucuz gözlükler, mavi ışığın uygun dalga boylarını engellemeyebilir. Ucuz gözlükler sahte bir güvenlik hissi sağlayarak kendimizi kandırmamıza neden olabilir, Mavi ışığı filtreleyen bir gözlük için göz doktorunuzun önerileri doğrultusunda hareket etmenizi öneririz.

Mavi ışık Filtreli Lens Var mı?

Evet var, Acuvue Oasys MAX günlük lensler mavi ışık filtrelidir.

Acuvue Oasys MAX Lens Mavi Işıktan Korur mu?

Oasys MAX lens mavi ışığı %60 oranında filtreleyerek gözlerinizi mavi-mor ışığın zararlarından korur.

Mavi Işık Korumalı Lensler İşe Yarar mı?

Mavi- mor ışık korumalı Acuvue Oasys Max lens, gün içerisinde hem iç hem de dış mekanlar da maruz kaldığınız mavi- mor ışığın %60'ını filtreleyerek gözlerinizi korur.

Lens UV Işınlarından Korur mu?

%99,9 oranında UVA ve %100 oranında UVB korumasına sahip olan Acuvue Oasys Max günlük tek kullanımlık lens gözlerinizi, güneşin zararlı ışınlarından korur. Kontakt lenslerde UV korumasının olması çok önemlidir, çünkü UV radyasyonuna uzun süre maruz kalmak gözlere zarar verir. UV korumalı lensler tercih ederek uzun vadede sağlıklı görmenin korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kontakt Lens Kullanıcılar Zararlı Mavi- Mor Işıktan Nasıl Korunabilir?

Kontakt Lens Kullanıcılar Zararlı Mavi- Mor Işıktan Nasıl Korunabilir?

Johnson and Johnson tarafından üretilen Acuvue Oasys Max 1 Day ile mavi – mor ışığın faydalı etkilerinden yararlanıp, zararlarından kolayca korunabilirsiniz.

Bu lensler, onları kullananlara rahat, net ve sabit bir görüş sağlayacak şekilde tasarlanmıştır; bu da onları aktif yaşam tarzına sahip bireyler veya güvenilir ve rahat bir görüş düzeltme çözümüne ihtiyaç duyan kişiler için mükemmel bir seçim haline getirir.

 

Bu içeriğin tüm hakları saklıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Bu sitede yer alan metinler bilgilendirme amaçlıdır. Göz doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almanızı öneriyoruz.

Bu makaleyi beğendiniz mi ?

Kalan karakter:

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız.

Yorumunuz bize ulaştı, teşekkür ederiz.

Değerlendirme sonrası uygun olduğu takdirde yayına alınacaktır.

Token Hatası

Lütfen Sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz.

Kalan karakter:

Scroll
Bizi Arayın