Lens Blog
Yemek Pişirirken Lens Kullanmanın Avantajları Neler?

Yemek Pişirirken Lens Kullanmanın Avantajları Neler?

03.01.2024


Annenizin tarifini ya da internetten yeni keşfettiğiniz bir lezzeti denemek üzere heyecanla yemeği pişirip fırına attınız ancak piştiğini kontrol etmek kolay olacak mı? Anne tarifi ile malzemeleri “göz kararı” olarak ekleyecekseniz işte o zaman iyi bir görüş sizin için daha da önemli bir hale gelecektir. 😊
Keyifli ve kalabalık bir akşam yemeği veya iş çıkışı hızla hazırlanan pratik atıştırmalıkları hazırlamak ya da sadece sıcak bir şeyler içmek kırma kusuru olan kişiler için bazen beklenmedik şekilde zor olabilmektedir.

Gözlükle yemek pişirmeyi veya sıcak bir şeyler içmeyi tecrübe edenler bilirler ki ani ısı değişimi nedeniyle birden gözlük camında oluşan buğu çok can sıkıcı olabilir ve gözlük camını temizlemek için sürekli olarak ellerini yıkamak zorunda kalmak, mutfağa girme heveslerini kaçırabilir.
Salata malzemelerini doğrarken gözlüğün düşmesi çok olası ama gözlüksüz hazırlamak ise ellerinizi çok fazla riske atmak değil mi? Bu nedenle eğer doktorunuz lens kullanmanızı uygun görüyorsa lens kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Birden çok işi aynı anda yaparken lensin geniş görüş açısı ve hareket özgülüğü ile tanışmak size iyi gelebilir.
Soğan doğrarken gözleri yaşaranlar için de kontakt lens kurtarıcı diyebiliriz. Gözlük kullanıcıları göz yaşınızdan dolayı gözlükleri sürekli olarak ıslandığı için camlarını temizlemek üzere ara vermek zorunda kalabiliyorlar. Soğan doğrarken lens takmak gözlerin sulanmasını tamamen engellemeyebilir ancak gazın tahriş edebileceği yüzey alan daha az olacağı için etkisi daha az olabilir. Lensler sizi soğanın üzmesinden de koruyor desek abartmış olmayız sanıyoruz. 😊

Eğer lens reçeteniz varsa fırın kapağını açar açmaz gözlük camlarınızda buğuyu silmek veya yağlı ellerle gözlüğünüzü düzeltmek zorunda değilsiniz. Göz doktorunuzun lens reçetenize yazdığı değerlerdeki lensi alarak konforlu ve geniş görüş açısı ile mutfakta olmanın tadını çıkarın.

Lens ile Yemek Pişirdikten Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler Neler?

Mutfakta biber veya baharatlı şeylere temas ettiğinizde elinizde kalabilecek olan yiyecek kalıntıları ile lensleriniz çıkarmanız gözlerinizin yanmasına neden olabilir. Bu sebeple gözlerinizde yanma veya lenslerinizde kalıntı oluşmaması için el hijyeninize her zaman özen göstermelisiniz.

Bu içeriğin tüm hakları saklıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Bu sitede yer alan metinler bilgilendirme amaçlıdır. Göz doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almanızı öneriyoruz.

Bu makaleyi beğendiniz mi ?

Kalan karakter:

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız.

Yorumunuz bize ulaştı, teşekkür ederiz.

Değerlendirme sonrası uygun olduğu takdirde yayına alınacaktır.

Token Hatası

Lütfen Sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz.

Kalan karakter:

Scroll
Bizi Arayın